ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ

З метою організації в закладах освіти просвітницько-профілактичних заходів щодо формування цінності життя та запобігання булінгу серед учнівської молоді та на виконання листа ОІППО від 2102.2019р.№ 01-08\199 «Про методичні рекомендації щодо формувань цінності життя», в Стерченській ЗОШ І-ІІІ ступенів серед учнів 1-4 класів практичним психологом Никифорець Ольгою Володимирівною проведено тренінгове заняття на тему «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

Метою тренінгу було ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховання почуття симпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивання вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навик відповідальної та безпечної поведінки.

         Заняття розпочалось із привітання його учасників. Наступною вправою була вправа «Знайомство», в якій кожен по черзі називав своє ім’я та одну позитивну рису характеру, яка його найкраще презентує. Риса була названа на будь-яку букву з імені. Для того, щоб робота була ефективною, учні ознайомились із правилами роботи, яких дотримувалися впродовж заняття.

Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти нас самих, ми могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Ми поговорили про насильство та жорстокість, які направлені на одну дитину. Це явище називають булінгом. Тому на тренінговому занятті ми спробували зрозуміти почуття жертви булінгу та поведінку агресора. І найголовніше, разом знайшли шляхи допомоги постраждалій дитині та способи убезпечення себе, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу. Учні ознайомились із поняттям булінг, головними компонентами булінгу, формами шкільного булінгу, його соціальною структурою, вчились розпізнавати жертву, агресора та спостерігача цього явища в учнівському середовищі. Наприкінці заняття було виконано вправу «Скринька безпеки», де учні висловлювали свої думки з приводу того, як захистити себе від булінгу і що повинна робити дитина у ситуації булінгу. Також цікавим було завдання «Я зможу допомогти», в якому учні слухали зачитані вчителем ситуації і визначали, як повинні діяти учасники булінгу в таких ситуаціях.

         Насамкінець заняття учні переглянули відео-презентації  на теми булінгу і підвели підсумки, а саме: “Що найбільше запам’яталося з заняття?” “Що зможете за необхідності застосувати в житті?” “Чи збулися очікування?”. Учні залишились задоволені почутою інформацією і для себе зробили висновки, що явище булінгу не властиве їхньому учнівському середовищу і вони намагатимуться уникати його!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *